Menu Zamknij

Fizjoterapia ortopedyczna (bark, łokieć, ręka, biodro, kolano, stopa)

Większość z naszych fizjoterapeutów rozpoczynało swoją pracę w szpitalnych oddziałach ortopedycznych. Mamy doświadczenie w rehabilitacji pacjentów po różnych zabiegach chirurgicznych w obrębie stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstka, stawu biodrowego, kolanowego lub stopy. Największą satysfakcję jednak daje nam praca z pacjentami, u których staramy się zapobiec konieczności wykonania operacji. Przyjmujemy pacjentów po urazach więzadeł, mięśni, kości i stawów, z przewlekłymi bólami przeciążeniowymi barku, łokcia, ręki, biodra, kolana, stopy. Uwielbiamy pracę nad skomplikowanymi problemami. Staramy się, aby rehabilitacji nie towarzyszył ból, a dużo humoru.

Wykorzystujemy metody terapii manualnej, masażu, terapii powięziowej, osteopatii, rozciągania, neuromobilizacji, PNF, treningu medycznego (zachęcamy do obejrzenia naszych dyplomów). Jeżeli jest to konieczne terapię wspomagamy zabiegami fizykoterapeutycznymi: polem magnetycznym, krioterapią, elektroterapią, ultradźwiękami, falą uderzeniową.

To co wyróżnia Fizjo Instytut od większości ośrodków rehabilitacji to fakt, że każdy pacjent otrzymuje minimum 45 min terapii indywidualnej na leżance i dodatkowo jeżeli jego stan tego wymaga w cenie wizyty pacjent może zostać na sali rehabilitacyjnej tak długo jak jest to konieczne (aby wykonać cały program ćwiczeń, trening na przyrządach i terapię z wykorzystaniem maszyn). W praktyce wielu pacjentów spędza u nas ok 2 godzin płacąc stawkę pojedynczej wizyty.