Menu Zamknij

Fizjoterapeuta (zawroty głowy)

mgr Zaleski Marek

Marek Zaleski
Fizjoterapeuta z ponad 30 letnim doświadczeniem zawodowym.

Specjalizuje się w rehabilitacji zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

Doświadczenie zawodowe zdobywał jako asystent w Klinice Neurologii CSK Akademii Medycznej przy ul. Banacha w Warszawie. Przez 11 lat pracował w USA w szpitalach i centrach rehabilitacyjnych stanu Illinois jako fizjoterapeuta, kierownik i koordynator kliniczny (m.in. Christ Hospital & Medical Ctr. Oak Lawn, IL; Ballard Rehab Ctr. Des Plaines, IL; St. Joseph Hospital, Elgin, IL) Odbył szkolenie terapii czaszkowo-krzyżowej w Instytucie Upledgera na Florydzie (www.upledger.com) oraz wiele szkoleń z metod terapii alternatywnych (Somato Emotional Release, Zero Balancing, Integracyjna Terapia Manualna).
Od roku 2002 ściśle współpracuje z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, gdzie zajmuje się problemami zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.
W latach 2010-2020 był asystentem dydaktyczno – klinicznym w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (Klinika Otolaryngologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego).

Kompetencje

• Rehabilitacja zawrotów głowy i zaburzeń równowagi o różnej etiologii np.
– choroba Meniere’a,
– presbyastasia,
– PPPD ( 3PD lub przewlekłe posturalno – percepcyjne zawroty głowy),
– MDD  (  MdD,  Mal de débarquement czyli syndrom wyokrętowania).
• Rehabilitacja układu przedsionkowego czyli westybulopatii  np. w diagnozach takich jak:
osłabienie błędnika, uszkodzenie narządu  przedsionkowego czy zapalenie neuronu przedsionkowego.
• Manewry repozycyjne w położeniowych zawrotach głowy zwanych też problemem kamyczków błędnikowych albo  BPPV , albo ŁNPZG ( łagodne, napadowe, położeniowe zawroty głowy).

Zdaniem zespołu, w którym pracuje: „Jedyny fizjoterapeuta na świecie, który widział tak wielu pacjentów z zawrotami głowy i zaburzeniami równowagi i jest tak skuteczny w ich leczeniu”

Zdaniem pacjentów: „Wspaniały człowiek i specjalista, natychmiastowe efekty terapii”