Menu Zamknij

mgr Rozmus Anna

Ania Rozmus

mgr Fizjoterapii (Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz AWF Warszawa)

Certyfikowany Trener Przygotowania Motorycznego (National Certificate in Strength
and Conditioning)

Doświadczona fizjoterapeutka i trenerka przygotowania motorycznego z ponad 12-letnim stażem, specjalizuje się w fizjoterapii sportowej oraz ortopedycznej. Jej pacjenci są w większości osobami aktywnymi fizycznie oraz sportowcami, zarówno młodzież, dzieci jak i dorośli.

Prowadzi fizjoterapię osób po urazach przeciążeniowych oraz ostrych, leczonych zachowawczo lub operacyjnie. Zapewnia kompleksową opiekę po urazie, przed i po operacji oraz przygotowuje fizycznie pacjentów do bezpiecznego powrotu do rywalizacji sportowej- na poziomie amatorskim oraz profesjonalnym. Jej umiejętności obejmują leczenie kontuzji przeciążeniowych ścięgien i mięśni. Prowadzi fizjoterapię wspinaczy po kontuzjach palców i dłoni, dostosowując programy terapeutyczne do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dzięki doświadczeniu w pracy z zawodnikami wspinaczki sportowej i wiedzy na temat biomechaniki, jest w stanie skutecznie wspierać wspinaczy w powrocie do pełnej sprawności po urazach dłoni i palców.

Jako trener przygotowania motorycznego młodych sportowców, aktualnie jest odpowiedzialna za opiekę fizjoterapeutyczną i przygotowanie motoryczne juniorskiej sekcji wspinaczki sportowej, której zawodnicy reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Uczestniczy w zgrupowaniach Polskiej Kadry Narodowej juniorów i młodzieżowców we wspinaczce sportowej, gdzie odpowiada za przygotowanie motoryczne i prewencję kontuzji.

Współpracuję z zawodnikami MTB, którzy są obecnie członkami młodzieżowej kadry Polski. W sezonie 2022 pełniła rolę fizjoterapeutki kierowców wyścigów samochodowych polskiego zespołu Intereuropol Competition podczas wyścigu Le Mans 24 i cyklu ELMS.

Doświadczenie fizjoterapeutyczne zdobywała, pracując w Centrum Rehabilitacji Sportowej, Idea Ortopedia oraz na oddziale neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
Dąży do ciągłego doskonalenia, aby zapewnić swoim pacjentom i podopiecznym kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną i treningową na najwyższym poziomie.

Kursy i szkolenia:
– terapia manualna wg koncepcji Maitland, poziom 2b,
– dyplomowany terapeuta PNF,
– Trener Przygotowania Motorycznego, National Certificate in Strength and Conditioning;
– From pain to podium- zintegrowane podejście do treningu motorycznego i rehabilitacji w powrocie do sportu po urazie,
– Carlo Buzzichelli Sport strength certification,
– Hip masterclass- fizjoterapia sportowców w chorobach stawu biodrowego i pachwiny,
– Dietetyka i Suplementacja- kurs podstawowy,
– Ocena funkcjonalna FMS.