Menu Zamknij

Nasze wystąpienia

 

Dr Joanna Jaczewska-Bogacka we wrześniu 2019 na konferencji „Fizjoterapia jako sztuka i nauka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska poprowadziła warsztaty z terapii zaburzeń chodu wg koncepcji PNF. Opisała możliwości rehabilitacji chodu u pacjentów z koślawością kolana w fazie ekscentrycznego hamowania i wyjaśniła rolę odwodzicieli i rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego w trakcie chodu.
We wrześniu 2019 odbyła się konferencja Polskiego Towarzystwa  Ortopedycznego i Traumatologicznego „XXXVIII Dni Ortopedyczne”. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka została zaproszona do przedstawienia tematu „Fizjoterapia po artroskopii stawu biodrowego”. Podczas wystąpienia podkreśliła ważną rolę korekcji ustawienia miednicy u pacjentów z konfliktem panewkowo-udowym i uszkodzeniem obrąbka stawowego i opisała jak krok po kroku odzyskać pełną sprawność biodra po artroskopii.
Nasza fizjoterapeutka Anna Szwedzik 1 sierpnia 2019 poprowadziła wykład w szpitalu im. Św. Rodziny na Madalińskiego na temat: „Roli mięśni dna miednicy u kobiety i powrotu do formy po porodzie”. Liczba osób, które przyszły na wykład pokazała nam jak wiele kobiet ma po porodzie problemy. Zapraszamy na wizytę do mgr Anny Szwedzik w Fizjo Instytucie. Jeśli podejrzewasz u siebie problemy z dnem miednicy (nietrzymanie moczu/gazów, dolegliwości przy współżyciu, wiszący brzuch, brzydka postawa ciała, źle wyglądająca blizna, bóle kręgosłupa, bóle miesiączkowe) nie zwlekaj ! Im szybciej wdrożysz proste rozwiązania tym lepiej ! Każda ciąża niesie za sobą pewną „dewastację” dna miednicy! Warto jak najszybciej przywrócić równowagę! Badania pokazują, że w Polsce sprzedaje się więcej pieluch dla dorosłych niż dla dzieci.
W listopadzie 2018 odbył się I Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zgromadziło się ponad 1000 fizjoterapeutów z całej Polski. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka przedstawiła wykład pt. „Współpraca specjalistów w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Znaczenie badania fizjoterapeutycznego.” Opisała jak badać kręgosłup pacjenta, żeby niczego nie przeoczyć i jak współpracować z lekarzem, aby leczyć pacjenta interdyscyplinarnie.