Menu Zamknij

Nasze wystąpienia

Dr Joanna Jaczewska-Bogacka w październiku 2022 uczestniczyła w IPNFA Annual General Meeting we Frankfurcie. Na konferencji spotkali się doświadczeni fizjoterapeuci- instruktorzy koncepcji PNF z całego świata, m.in: Niemiec, Holandi, Szwajcari, Brazyli, Japoni, Korei Płd., Chorwacji, Węgier. Była to okazja do wymienienia się doświadczeniem w leczeniu pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Tematyka wystąpień dotyczyła m. in. zależności między ustawieniem głowy i zębów a kontrolą postawy ciała, ICF, strategii rozumowania klinicznego i kontroli motorycznej.
Dr Joanna Jaczewska-Bogacka jako asystent pojechała do Korei Południowej na 10-dniowe szkolenie PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation). Wraz z instruktorem z Niemiec prowadziła wykłady i część praktyczną szkolenia. Miała możliwość pracy z koreańskimi pacjentami i fizjoterapeutami.
W lipcu 2022 na AWF w Warszawie formalnie zakończono cykl szkoleń dla nauczycieli akademickich. Mieliśmy niezwykłą przyjemność spotkać się, popracować, wymienić doświadczenia w nauczaniu koncepcji PNF. W przeprowadzonych warsztatach wzięli udział nauczyciele z wielu uczelni w Polsce. Program warsztatów opierał się na nauczaniu koncepcji PNF w oparciu o problem kliniczny wielu pacjentów, czyli chód. Prowadzone warsztaty pokazały, że PNF to koncepcja wielowymiarowa, która daje wręcz nieograniczone możliwości. Warsztaty poprowadzili: Agnieszka Stępień, Katarzyna Fontoukidis, Monika Piwnicka, Joanna Jaczewska-Bogacka, Maciej Krawczyk, Jakub Marciński, Grzegorz Gałuszka.
W grudniu 2019 roku odbyło się międzynarodowe wydarzenie naukowe ” 6th Joint Preservation Congress”. Nasza fizjoterapeutka dr Joanna Jaczewska-Bogacka wygłosiła wykład na temat rehabilitacji po wszczepieniu amortyzatora do stawu kolanowego. W kongresie udział wzięło wielu naukowców, lekarzy i fizjoterapeutów z całego świata. Tematyka kongresu dotyczyła nowoczesnych sposobów leczenia stawów, ortobiologii, komórek macierzystych, leczenia biologicznego i rehabilitacji. Coroczny „Joint Preservation Congress” jest okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji między lekarzami a fizjoterapeutami.
We wrześniu 2019 odbyła się konferencja Polskiego Towarzystwa  Ortopedycznego i Traumatologicznego „XXXVIII Dni Ortopedyczne”. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka została zaproszona do przedstawienia tematu „Fizjoterapia po artroskopii stawu biodrowego”. Podczas wystąpienia podkreśliła ważną rolę korekcji ustawienia miednicy u pacjentów z konfliktem panewkowo-udowym i uszkodzeniem obrąbka stawowego i opisała jak krok po kroku odzyskać pełną sprawność biodra po artroskopii.
Dr Joanna Jaczewska-Bogacka we wrześniu 2019 na konferencji „Fizjoterapia jako sztuka i nauka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska poprowadziła warsztaty z terapii zaburzeń chodu wg koncepcji PNF. Opisała możliwości rehabilitacji chodu u pacjentów z koślawością kolana w fazie ekscentrycznego hamowania i wyjaśniła rolę odwodzicieli i rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego w trakcie chodu
W listopadzie 2018 odbył się I Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zgromadziło się ponad 1000 fizjoterapeutów z całej Polski. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka przedstawiła wykład pt. „Współpraca specjalistów w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Znaczenie badania fizjoterapeutycznego.” Opisała jak badać kręgosłup pacjenta, żeby niczego nie przeoczyć i jak współpracować z lekarzem, aby leczyć pacjenta interdyscyplinarnie.