Menu Zamknij

Nasze wystąpienia

 

W grudniu 2019 roku odbyło się międzynarodowe wydarzenie naukowe ” 6th Joint Preservation Congress”. Nasza fizjoterapeutka dr Joanna Jaczewska-Bogacka wygłosiła wykład na temat rehabilitacji po wszczepieniu amortyzatora do stawu kolanowego. W kongresie udział wzięło wielu naukowców, lekarzy i fizjoterapeutów z całego świata. Tematyka kongresu dotyczyła nowoczesnych sposobów leczenia stawów, ortobiologii, komórek macierzystych, leczenia biologicznego i rehabilitacji. Coroczny „Joint Preservation Congress” jest okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji między lekarzami a fizjoterapeutami.
We wrześniu 2019 odbyła się konferencja Polskiego Towarzystwa  Ortopedycznego i Traumatologicznego „XXXVIII Dni Ortopedyczne”. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka została zaproszona do przedstawienia tematu „Fizjoterapia po artroskopii stawu biodrowego”. Podczas wystąpienia podkreśliła ważną rolę korekcji ustawienia miednicy u pacjentów z konfliktem panewkowo-udowym i uszkodzeniem obrąbka stawowego i opisała jak krok po kroku odzyskać pełną sprawność biodra po artroskopii.
Dr Joanna Jaczewska-Bogacka we wrześniu 2019 na konferencji „Fizjoterapia jako sztuka i nauka” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska poprowadziła warsztaty z terapii zaburzeń chodu wg koncepcji PNF. Opisała możliwości rehabilitacji chodu u pacjentów z koślawością kolana w fazie ekscentrycznego hamowania i wyjaśniła rolę odwodzicieli i rotatorów zewnętrznych stawu biodrowego w trakcie chodu
W listopadzie 2018 odbył się I Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zgromadziło się ponad 1000 fizjoterapeutów z całej Polski. Dr Joanna Jaczewska-Bogacka przedstawiła wykład pt. „Współpraca specjalistów w leczeniu bólu kręgosłupa lędźwiowego. Znaczenie badania fizjoterapeutycznego.” Opisała jak badać kręgosłup pacjenta, żeby niczego nie przeoczyć i jak współpracować z lekarzem, aby leczyć pacjenta interdyscyplinarnie.